Wybielanie zębów i profesjonalna higienizacja.

Usuwanie kamienia nazębnego ratuje zdrowie.

Wybielanie zębów można wykonać dopiero po profesjonalnym usunięciu kamienia nnazębnego. W naszych gabinetach stosujemy systemy wybielania Prevdent i Beyond. Prevdent oprócz funkcji wybielania remineralizuje szkliwo przez działanie nano-hydroksyapatytu. Stosujemy Prevdent u pacjentów z nadwrażliwością szkliwa. Nano-hydroksyapatyt wzmacnia zęby przez uzupełnianie mikroubytków szkliwnych. System Beyond jest systemem ściśle wybielającym. Procedury wybielania prowadzą w naszych gabinetach wykwalifikowane higienistki.

Usuwanie kamienia nazębnego to nie jest wyłącznie zabieg kosmetyczny. Ten zabieg ratuje zdrowie. Bakterie żyjące w kamieniu nazębnym i poddziąsłowo wywołują parodontozę. Z jamy ustnej przenikają do całego organizmu. Szcególnym zagrożeniem jest bakteria Porphyromonas gingivalis wywołująca parodontozę. Poniżej cytujemy wywiad z prof. Janem Potempa, mikrobiologiem i biochemikiem badajacym od 30 lat bakterie powodujace parodontozę. 

"Jakie choroby systemowe mają związek z paradontozą?

Ta lista jest długa, jako pierwsze były komplikacje ciąży - noworodki o zbyt niskiej wadze, przedwczesne porody, następnie choroby układu krwionośnego, łącznie z zawałami serca, zachłystowe zapalenie płuc, niektóre nowotwory, na przykład przełyku jamy ustnej.
Obecność P. gingivalis w komórkach rakowych jest bardzo złym prognostykiem, tacy pacjenci umierają dwa razy szybciej niż ci, których guzy nowotworowe wolne są od tej bakterii. A to oznacza, że robi tam coś złego. Jest i reumatoidalne zapalenie stawów, w tym przypadku możemy mówić o przyczynowo skutkowych relacjach pomiędzy P. gingivalis i innymi bakteriami periodontogennymi a zapaleniem stawów. (Ostatnio pojawiła się) teoria, że Porphyromonas gingivalis jest przyczyną choroby Alzheimera" cytat zaczerpnięty z infoDENT24.pl. 

Amerykańskie towarzystwa kardiologiczne i periodontologiczne zalecają bezwzględnie usuwanie złogów bakteryjnych i kamienia nazębnego u pacjentów w wieku statystycznie większego ryzyka śmierci sercowej , tj. w wieku 45 – 75 lat. Bakterie kamienia nazębnego i zapalenia przyzębia zagrażają ciąży. Regularne usuwanie kamienia nazębnego i złogów bakteryjnych ratuje zdrowie a nawet  życie matki i dziecka.  Nie da się całkowicie usunąć bakterii domowym szczotkowaniem zębów. W naszych gabinetach dyplomowane higienistki stosują w tym celu ultradźwięki i profesjonalne preparaty. 

 

Zabieg skalingu wykonany przez higienistkę kosztuje  200 zł.

Zabieg wybielania w systemie Prevdent (sesja 1,5 godzinna) wykonany przez higienistkę kosztuje 1500 zł.

Zabieg wybielania w systemie Beyond (sesja 1,0 godzinna) wykonany przez higienistkę kosztuje 1100 zł.

 

Możliwe jest płacenie ratalne. Informacja i aplikacja na stronie : https://online.mediraty.pl/index.php?klinikain

 

 

 

wróć