Endodoncja Mikroskopowa. Periodontologia - leczenie Parodontozy - choroby przyzębia.

Leczeniem endodontycznym zachowujemy zęby i ich prawidłową funkcję. Usuwamy groźne dla życia ogniska zapalne. Leczymy Parodontozę – chorobę skracającą życie.

Leczenie endodontyczne zachowuje zęby i ich prawidłową funkcję. Usuwamy ogniska zapalne , które tworzy miazga zainfekowana, groźnymi dla życia bakteriami. Bez leczenia endodontycznego, bakterie z martwej miazgi przedostają się poza wierzchołki korzeni powiększając ognisko zapalne w kości i tkankach miękkich. To jest bardzo poważne zagrożenie dla organizmu. Wejścia do kanałów lokalizuje się w powiększeniu mikroskopu. Długość kanałów mierzy się elektronicznie endometrem i dodatkowo cyfrowym Rtg z radiowizjografią, RVG. W trudniejszych przypadkach wykonujemy zdjęcia trójwymiarowe 3D. W naszej klinice funkcjonują 3 stanowiska endodoncji mikroskopowej wyposażone dodatkowo w aparaty do wykonywania cyfrowych zdjęć Rtg z radiowizjografią RVG.

Leczenie zęba jednokanałowego to koszt od 300 do 400 zł za kanał + 100 zł za każdą dodatkową wizytę. Leczenie zęba wielokanałowego to koszt 250 zł. za każdy kanał + 100 zł za każdą dodatkową wizytę. Do kosztu leczenia kanałowego należy doliczyć koszt wypełnienia ubytku zależnie od jego wielkości.

Choroba przyzębia czyli Parodontoza to poważna choroba skracająca życie. Często bagatelizowana. Wywołuje choroby serca, naczyń i nadciśnienie tętnicze. Lipidy produkowane przez bakterie przyzębia dostają się z krwią do ścian naczyń i są odpowiedzialne za rozwój miażdżycy. Chore przyzębie jest trudno gojącą się raną. W leczeniu przewlekłych ran dokonano postępu przez zastosowanie koncentratów krwi własnej pacjenta i nowych technik chirurgicznych. Te metody przeniesliśmy do leczenia Parodontozy z bardzo dobrym skutkiem. Czynniki wzrostu zawarte w koncentratach krwi własnej pacjenta (PRP, PRF...) przyspieszają gojenie i pobudzają regenerację. Nowymi metodami chirurgicznymi wykonujemy rekonstrukcje tkanek przyzębia.  

Koszty leczenia są bardzo zróznicowane i zależą od zaawansowania choroby i współistniejących schorzeń.  Możliwe jest płacenie ratalne. Informacja i aplikacja na stroniehttps://online.mediraty.pl/index.php?klinikain

 

wróć