Aparat na krzywe jedynki

Każdy marzy o pięknym i równym uśmiechu. Jednak przez predyspozycje genetyczne czy inne czynniki, nie każdy może się nim cieszyć. Zwłaszcza jeśli nieprawidłowości dotknęły zębów bardzo widocznych, takich jak jedynki. Jednak czy istnieje idealny aparat na krzywe jedynki?

Jak wyprostować krzywe jedynki?

Podstawowym sposobem leczenia krzywych zębów jest aparat ortodontyczny. Najczęściej zakładany jest aparat na wszystkie zęby, jednak jeśli nie ma takiej konieczności można rozważyć aparat ortodontyczny na pojedyncze zęby. Aparat na krzywe jedynki będzie idealny rozwiązaniem, jeśli mamy problem tylko z jedynkami. Taki aparat będzie o wiele tańszy od standardowego, który jest na całe uzębienie. W takim przypadku zamki są przyczepiane jedynie do problematycznych zębów, dzięki czemu utrzymanie higieny jamy ustnej jest o wiele łatwiejsze, a dyskomfort noszenia o wiele niższy.

Jeśli jedynki nie są bardzo problematyczne można zdecydować się na aparat zdejmowany. Jednak należy pamiętać, że o wszystkim decyduje ortodonta, który najlepiej oceni nasze schorzenie i dobierze leczenie w taki sposób, aby było najbardziej skuteczne.

Co zrobić z krzywą jedynką?

Krzywe zęby mogą być dużym kompleksem, który będzie nam utrudniał życie. Ukrywanie swojego uśmiechu nie jest czynnością, o której marzy każdy człowiek. Pamiętajmy, że im wcześniej zauważymy nieprawidłowość i podejmiemy działania w celu jej korekcji, tym krótszy będzie czas leczenia. Wiąże się to również z krótszym czasem dyskomfortu i mniejszymi kosztami. Dużo ciężej będzie wyleczyć zaawansowane stadium nieprawidłowości. Wtedy proces korekcji może potrwać nawet kilka lat.

Przede wszystkim, jeśli chcemy zadbać o wygląd swojego uzębienia musimy udać się do ortodonty. To właśnie u niego dowiemy się wszystkich zaleceń, wyglądu całej procedury czy wstępnego kosztorysu. Ortodonta oceni stan naszych zębów i na tej podstawie udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania. Oczywiście pamiętajmy, że aparat zakłada się na zdrowe zęby, dlatego ortodonta przed rozpoczęciem leczenia, może zlecić nam wizytę u dentysty, który zadba o stan naszych zębów.

Innym rozwiązaniem są licówki, które maskują krzywe zęby. Jednak pamiętajmy, że to aparat ortodontyczny jest najlepszym rozwiązaniem i to on poprawia wygląd naszych zębów. Licówki mają też przeciwwskazania. Nie powinno ich się używać przy bardzo krzywych zębach oraz nie są one przeznaczone dla dzieci.

Aparat na krzywe jedynki

Taki aparat to dwa zamki, które są założone na jedynki oraz drut, który utrzymuje całą konstrukcję. Dzięki mniejszej ilości zamków utrzymanie higieny w jamie ustnej jest o wiele prostsze. Jest to kluczowy aspekt, ponieważ posiadacze standardowego aparatu ortodontycznego skarżą się na ten problem. Jest to również mniejszy koszt, albowiem jest mniej zamków do założenia. Dodatkowo skupiamy się jedynie na problemie, nie angażując innych, zdrowych zębów, a po pewnym czasie będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem.