Jak można uzupełnić braki w uzębieniu

Marzeniem większości osób na świecie jest zdrowy i piękny uśmiech. Najczęściej wystarczy do tego odpowiednia higiena jamy oraz regularne wizyty u stomatologa. W niektórych przypadkach jednak dbanie o zęby nie wystarcza, aby cieszyć się wymarzonym uśmiechem. Wiele osób boryka się z różnego rodzaju problemami w obrębie jamy ustnej, które mogą być przyczyną braków w uzębieniu. Do najbardziej popularnych schorzeń można zaliczyć paradontozę oraz zęby zatrzymane. Na szczęście stomatologia i protetyka są obecnie tak rozwiniętymi dziedzinami medycyny, że uzupełnienie braków w uzębieniu nie stanowi większego problemu. W tym artykule dowiesz się jak można uzupełnić braki w uzębieniu i poznasz najlepsze metody.

Jak tanio uzupełnić brak zęba?

Jak można uzupełnić braki w uzębieniu? To pytanie zadaje sobie każdy, kto boryka się z problemami w obrębie jamy ustnej. Niekompletne uzębienie może być powodem wielu kompleksów i obniżenia jakości życia. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieje kilka sposobów na uzupełnienie braków w uzębieniu. Do najtańszych metod można należy zaliczyć przede wszystkim ruchome protezy zębowe oraz korony i mosty protetyczne. Cena wypełnień protetycznych zależy przede wszystkim od zastosowanego materiału oraz od ilości zębów, które należy uzupełnić.

Ruchome protezy zębowe

Wiele osób zastanawia się jak można uzupełnić braki w uzębieniu. Okazuje się, że możliwości istnieje naprawdę wiele. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są ruchome protezy zębowe. Są one wykonywane przez protetyka i odpowiednio dopasowane do łuku zębowego. Protezy ruchome imitują mają za zadanie imitować prawdziwe zęby. Zdecydowanie największym uznaniem cieszą się protezy akrylowe. Są one najtańsze, stosunkowo wygodne i mocuje się je przy użyciu specjalnego kleju do protez. Protezy ruchome cieszą się największą popularnością wśród osób starszych.

Korony i most

Wszystkie osoby, które zastanawiają się, jak można uzupełnić braki w uzębieniu, powinny zapoznać się z rozwiązaniami, jakimi są korony i mosty protetyczne. Oba wyżej wymienione rozwiązania pozwalają uzyskać bardzo dobry efekt wizualny za stosunkowo niewielką cenę. Korony oraz mosty zapewniają również znacznie większy komfort niż klasyczne protezy ruchome.
W przypadku niewielkich braków w uzębieniu można zastosować korony mocowane na implantach. Takie rozwiązanie polega na wszczepieniu implantu w kość zęba, a następnie osadzeniu na nim korony, najczęściej porcelanowej. Koszt takiego rozwiązania w przypadku jednego zęba wynosi ok. 1400 zł.

Jeśli braki w uzębieniu są duże, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie mostu protetycznego. Jest to rodzaj protezy, którą osadza się na zębach sąsiednich. W przypadku całkowitego braku zębów można osadzić most protetyczny na kilku implantach. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe a przy okazji estetyczne.
Wszystkie osoby, które zastanawiają się, jak można uzupełnić braki w uzębieniu, powinny zapoznać się z wyżej wymienionymi metodami. Warto udać się do protetyka, który doradzi najlepsze dla nas rozwiązanie.