Wrażliwe zęby – domowe sposoby

Nadwrażliwość zębów potrafi uprzykrzyć życie każdemu. W większości przypadków pojawia się ona w trakcie spożywania słodyczy lub zimnych napojów. Istnieje jednak kilka domowych metod, dzięki którym można pozbyć się tego uciążliwego problemu. Jeśli chodzi o wrażliwe zęby domowe sposoby naprawdę potrafią działać cuda, dlatego warto skorzystać z nich zanim udamy się do stomatologa. Jeśli po ich zastosowaniu nadwrażliwość zębów nadal się utrzymuje, warto odwiedzić lekarza, który zdiagnozuje przyczynę problemu i wdroży odpowiednie leczenie. W tym artykule poznasz kilka sposobów na złagodzenie objawów nadwrażliwości zębów oraz dowiesz się czym może być ona spowodowana.

Jak pozbyc się nadwrażliwości zębów?

Jeśli chodzi o wrażliwe zęby domowe sposoby bardzo często okazują się skuteczne w łagodzeniu objawów. Nadwrażliwość zębów najczęściej spowodowana jest przez kamień, który odsłania szyjki zębów, co powoduje ich ból. Przyczyną nadwrażliwości może być również próchnica lub stosowanie zbyt twardej szczoteczki, która ściera szkliwo. Na szczęście jeśli chodzi o wrażliwe zęby domowe sposoby sprawdzają się bardzo dobrze i potrafią przynieść ukojenie.
Jednym z najlepszych sposobów na nadwrażliwość zębów jest po prostu regularne szczotkowanie ich po każdym posiłku. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednią szczoteczkę, która nie będzie zbyt twarda. Bardzo ważny jest również wybór pasty do zębów. W przypadku nadwrażliwości dobrze sprawdzą się pasty o niskim współczynniku ścieralności. W drogeriach bez problemu można spotkać pasty przeznaczone do mycia zębów nadwrażliwych. Warto również zakupić płukankę, która ochroni zęby przed działaniem kwasów.

Kolejnym sposobem na nadwrażliwość jest unikanie jedzenia o skrajnych temperaturach. Jeśli spożywamy gorące danie, nie powinniśmy popijać go bardzo zimnym napojem. Ewentualnie możemy pić taki napój przez słomkę, aby nie miał on kontaktu z nadwrażliwymi zębami. W przypadku nadwrażliwych zębów warto również ograniczyć palenie papierosów oraz spożywanie cytrusów, słodyczy i napojów gazowanych.

Jakie zioła na nadwrażliwość zębów?

Jeśli chodzi o wrażliwe zęby domowe sposoby często potrafią zdziałać cuda. W celu złagodzenia dolegliwości można na przykład stosować płukanki z ziół. Do najpopularniejszych ziół stosowanych w łagodzeniu objawów nadwrażliwości zębów można zaliczyć szałwię i rumianek. Oczywiście istnieje również wiele innych ziół, które wykazują pozytywne działanie dla zdrowia zębów. Większość z nich można spotkać w domowym ogródku. Zalicza się do nich m.in. miętę, tymianek, czarny bez, liście maliny czy nagietek. Płukanki z ziół łagodzą dolegliwości bólowe, działają przeciwzapalnie i poprawiają oddech.

Nadwrażliwość zębów – domowe sposoby

W przypadku dolegliwości jaką są wrażliwe zęby domowe sposoby sprawdzają się najlepiej. Stosowanie płukanek z ziół, odpowiednia higiena jamy ustnej oraz unikanie niektórych potraw skutecznie mogą przyczynić się do zmniejszenia bólu zębów. Jeśli po zastosowaniu domowych sposobów ból nadal się utrzymuje, należy niezwłocznie odwiedzić stomatologa, który dokładnie zdiagnozuje przyczynę problemu.