Wybielanie zębów lampa czy nakładki?

Troska o wygląd zębów to coś, na czym zależy zdecydowanej większości z nas. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Kto nie chce mieć pięknego uśmiechu? Skupimy się więc na wybielaniu zębów. O szczegółach można powiedzieć wiele, ale na pewno wszystko możemy sprowadzić do wykorzystania lampy i nakładek.

Nakładkowe wybielanie zębów

Z pewnością wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, wybielanie zębów lampa czy nakładki. Niemniej jednak zacznijmy od przybliżenia obu rozwiązań. Na początek nakładkowe wybielanie zębów.

Być może dla wielu osób będzie to niespodzianka, ale mowa o metodzie, którą można przeprowadzić samodzielnie w domu. Z drugiej strony nie możemy mówić o samowolce. Wcześniej powinniśmy odbyć wizytę w gabinecie i konsultację ze stomatologiem. Wybielanie nakładkowe to metoda w pełni bezpieczna. Skuteczność szacuje się na około 90%. Mówi się też o tym, że jest to szansa na szybkie wybielenie zębów. Dokładnie mówiąc, chodzi o kilka odcieni w kilka dni. Istotne jest też to, że przy wybielaniu nakładkowym przebarwienia usuwane są jedynie z zębów żywych.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Skoro była mowa o nakładkowym wybielaniu, czas powiedzieć coś o wykorzystaniu lampy. Co więcej, skoncentrujemy się na lampie Beyond.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że chodzi o specjalistyczną metodę. Metodę polegającą na dokładnym utlenieniu przebarwień za pomocą aktywnego tlenu. Gdyby pojawiły się jakieś zmartwienia związane z bezpieczeństwem, warto wiedzieć, że absolutnie nie ma powodów do niepokoju. Rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne dla pacjentów i nie niszczy struktury zębów. Czas trwania profesjonalnego zabiegu waha się od 30 do 60 minut.

Być może niektórzy zastanawiają się nad aspektem finansowym całego przedsięwzięcia. O szczegółach trudno mówić (wszystko zależy od konkretnej placówki), aczkolwiek należy nastawiać się na czterocyfrową kwotę. Czy to jednak dużo? Musimy pamiętać o tym, że najważniejszy jest końcowy efekt. Cena to zawsze sprawa drugorzędna.

Kiedy była mowa o jednym i drugim rozwiązaniu, można wrócić do tego, co zostało poruszone na samym początku – wybielanie zębów lampa czy nakładki? Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że jedna i druga metoda została przedstawiona w skrócie.

Przygotowanie do wybielania

Wybielanie zębów lampa czy nakładki to ważna kwestia, ale jednocześnie nie można zapomnieć o przygotowaniu do zabiegu. To nie tak, że wybielanie zębów może rozpocząć się z marszu.

O szczegółach możemy rozmawiać długo, ale tak naprawdę wszystko sprowadza się do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Na początku konieczny jest dokładny przegląd uzębienia. Chodzi o sprawdzenie stanu zdrowia jamy ustnej. Wybielanie zębów nie zawsze przebiega w taki sam sposób, ale trzeba pamiętać o tym, że wykorzystywane preparaty zawierają substancje mogące podrażnić zmienione chorobowo tkanki (do tego dochodzi ewentualna nadwrażliwość zębów). Jeżeli wszystko jest w porządku, mamy do czynienia z wykonywaniem skalingu – chodzi o przygotowanie zębów do wybielania.