Wybielanie zębów laserem efekty

Laserowe wybielanie zębów jest jedną z najnowocześniejszych metod stosowanych w gabinetach stomatologicznych. Proces wybielania przy użyciu lasera polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zębów, a następnie naświetleniu go przy użyciu lasera diodowego. Jest to metoda bardzo bezpieczna dla pacjentów, dlatego wiele osób chętnie decyduje się na wybielanie zębów tym sposobem. Jeśli chodzi o wybielanie zębów laserem efekty widoczne są po około dwóch tygodniach od zabiegu i utrzymują się przez bardzo długi czas. Jak właściwie przebiega laserowe wybielanie zębów? Dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Czy wybielanie zębów laserem jest skuteczne?

Jeśli chodzi o wybielanie zębów laserem efekty są widoczne bardzo szybko. Kolor zębów po takim zabiegu może być jaśniejszy nawet o 6-12 tonów w skali VITA. Tak spektakularna zmiana następuje po około dwóch tygodniach od zabiegu wybielania. Aby przeprowadzić wybielanie zębów laserem, konieczna jest wizyta u higienistki w celu wykonania higienizacji zębów. Przed wybielaniem laserowym należy usunąć wszystkie złogi kamienia nazębnego oraz współtowarzyszące mu osady nazębne. Warto również zadbać o uzupełnienie wszystkich ubytków zębowych, które mogłyby powodować dolegliwości bólowe podczas zabiegu. Odpowiednio przygotowane zęby mogą zostać poddane zabiegowi wybielania laserowego, który jest niezwykle skuteczny, szybki i bezbolesny.

Po jakim czasie widać efekty wybielania zębów laserem?

Jeśli chodzi o wybielanie zębów laserem efekty widocznie są po około dwóch tygodniach od zabiegu. Nie należy się zatem przejmować, jeśli bezpośrednio po wyjściu z gabinetu stomatologicznego kolor naszych zębów nie będzie satysfakcjonujący.
Zabieg wybielania zębów przy użyciu lasera jest bardzo szybki i bezpieczny. Trwa on około 1,5 godziny i powinien zostać poprzedzony zabiegiem higienizacji zębów.

Ile utrzymuje się laserowe wybielanie zębów?

Jeśli chodzi o wybielanie zębów laserem efekty utrzymują się przez bardzo długi czas. Trwałość uzyskanych rezultatów jest jednak w dużym stopniu uzależniona od stylu życia danej osoby. Jeśli ktoś na co dzień spożywa dużo kawy i herbaty oraz regularnie pali papierosy, to będzie zmuszony ponowić zabieg dużo wcześniej niż osoba, która unika powyższych substancji.

Efekt wybielania laserowego utrzymuje się najczęściej od roku do trzech lat. Jeśli zauważymy, że kolor naszych zębów wrócił do początkowego stanu po upływie tego czasu, możemy zdecydować się na powtórzenie zabiegu. Jeśli chodzi o wybielanie zębów laserem efekty zabiegu można utrzymać na dłużej dzięki regularnym wizytom u higienistki. Częste wykonywanie higienizacji połączone z laserowym wybielaniem pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas. Zabieg wybielania laserowego jest bardzo skuteczny i bezpieczny, jednak nie zaleca się wykonywać go u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwskazaniem do zabiegu może być również uczulenie na składniki zawarte w żelu wybielającym.